Tuning elektroniczny

Wszystkie obecnie produkowane silniki samochodów osobowych sterowane są elektronicznie. Można zwiększyć ich moc i moment obrotowy poprzez zmodyfikowanie lub wgranie nowego programu sterującego pracą silnika. Po takim tuningu moc może wzrosnąć od 5 do nawet 100 Fot. Najłatwiej tuninguje się silniki z turbosprężarkami, natomiast najmniejsze korzyści uzyskamy w jednostkach wolnossących.

Dzięki zmianom oprogramowania można zmienić:

  • prędkość maksymalną
  • maksymalne obroty silnika
  • doładowanie
  • dawkę paliwa dostarczaną silnikowi
  • kąt zapłonu
  • kąt i czas wtrysku

Tuning elektroniczny silnika można przeprowadzać na kilka sposobów. Pierwszy i najbardziej rozpowszechniony polega na wymianie tzw. chipa,

Następną metodą jest montaż tzw. boxa. Tą metodę stosuje się przeważnie w silnikach wysokoprężnych. Polega ona na wpięciu szeregowo w przewody sterujące pracą silnika specjalnego elementu elektronicznego (tzw. kości), który modyfikuje sygnały wysyłane przez komputer.

Najmniejsze korzyści z tuningu elektronicznego osiągniemy w silniku benzynowym wolnossącym. Bezpieczne przyrosty dla silników wolnossących to ok. 5% oryginalnej mocy, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Profesjonalna koszykówka szczecin dla każdego.

Nowoczesne pompy ciepła nowy dwór mazowiecki do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tłumiki piaseczno do twojego samochodu.

Skuteczne strony internetowe szczecin dla Twojej firmy.

Certyfikowane transceivery dla przemysłu