Tuning elektroniczny

Wszystkie obecnie produkowane silniki samochodów osobowych sterowane są elektronicznie. Można zwiększyć ich moc i moment obrotowy poprzez zmodyfikowanie lub wgranie nowego programu sterującego pracą silnika. Po takim tuningu moc może wzrosnąć od 5 do nawet 100 Fot. Najłatwiej tuninguje się silniki z turbosprężarkami, natomiast najmniejsze korzyści uzyskamy w jednostkach wolnossących.

Dzięki zmianom oprogramowania można zmienić:

  • prędkość maksymalną
  • maksymalne obroty silnika
  • doładowanie
  • dawkę paliwa dostarczaną silnikowi
  • kąt zapłonu
  • kąt i czas wtrysku

Tuning elektroniczny silnika można przeprowadzać na kilka sposobów. Pierwszy i najbardziej rozpowszechniony polega na wymianie tzw. chipa,

Następną metodą jest montaż tzw. boxa. Tą metodę stosuje się przeważnie w silnikach wysokoprężnych. Polega ona na wpięciu szeregowo w przewody sterujące pracą silnika specjalnego elementu elektronicznego (tzw. kości), który modyfikuje sygnały wysyłane przez komputer.

Najmniejsze korzyści z tuningu elektronicznego osiągniemy w silniku benzynowym wolnossącym. Bezpieczne przyrosty dla silników wolnossących to ok. 5% oryginalnej mocy, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Profesjonalna koszykówka szczecin dla każdego.

Profesjonalne reklama sosnowiec stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Profesjonalne bębny kablowe dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat gdańsk sportowy.

Najlepsze tłumiki piaseczno do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów warszawa