Tuning samochodu to inaczej jego modyfikacja, mamy kilka  rodzai tuningu.

Tuning mechaniczny jest zwany inaczej tuningiem właściwym. Obejmuje on zmiany w obrębie silnika, podwozia, układu wydechowego i paliwowego. Zmiany te mają na celu otrzymanie większego momentu obrotowego, zwiększenia mocy a co za tym idzie osiągnięcie większych przyspieszeń i większej prędkości maksymalnej.

Drugim rodzajem jest tuning elektroniczny, którego także celem jest zwiększenie osiągów naszego samochodu lecz jego modyfikacje dotyczą zmian w oprogramowaniu elektronicznym.

Często spotykanym na drogach jest tuning optyczny, który tyczy się zmian dokonanych w nadwoziu samochodu. Są to m.in. wymiana felg stalowych na aluminiowe, dokładanie spojlerów czy szerokich opon. Jednak często są one przeprowadzone nieprawidłowo i zamiast polepszać osiągi pojazdu - często je pogorsza.

Bardzo modne jest określenie wiejski tuning (agrotuning) -  to nalepki mające w zamierzeniu podkreślać walory techniczne pojazdu, który tych walorów w żaden sposób mieć nie może, próby upodobnienia pojazdu (klasy bardzo popularnej) do pojazdów innych marek, stojących dużo wyżej.

Profesjonalna koszykówka warszawa dla każdego.

Profesjonalne reklama gorzów wielkopolski stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Profesjonalne bębny kablowe dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat gdańsk sportowy.

Najlepsze tłumiki piaseczno do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów warszawa

Skuteczne reklama stron www